ابکاری داکرومات

ابکاری داکرومات

ابکاری داکرومات کاربردهای بسیار زیادی در صنعت دارد و با توجه به مزایای زیاد ان ، بسیار ارزشمند می باشند که از جمله مقاومت بالا در برابرخوردگی، حرارت، عدم ایجاد تردی هیدروژنی، سازگاری با پوشش های بعدی و مقاومت بی نهایت در برابر خوردگی گالوانیک.از ابکاری داکرومات برای ابزارآلات جنگی توسط استانداردهای نظامـی آمریکا  به منظور ایجاد مقاومت در برابر خوردگی در نظر گرفته شده است.در مهندسـی شـهرسازی نیز از ابکاری داکرومات به عنوان یک فرآیند اصلی در پروژه های ساخت تونل ، بزرگراه و پروژه های بی شمار ساخت مترو به کار رفته است.ابکاری داکرومات شامل  یک ماده محلول در آب حاوی ذرات ریز روی، آلومینیوم ،cr203,cro3 و غیره است.

تلفن مشاوره و سفارش   11123 950 031

 

مزایای ابکاری داکرومات :

 

  • مقاومت عالی در دستگاه سالت اسپری :ابکاری داکرومات  در برابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی نسبت به پوشش های قدیمی دارد.
  • مقاومت عالی در برابر گرما و خوردگی :ابکاری داکرومات از لحاظ توانایی مقاومت در برابر گرما و خوردگی برتری داشته و یک لایه مقـاوم دربرابر حرارت برای دوره طولانی از زمان تولید می کند.
  • از خوردگی گالوانیک آلومینیوم بطور موثر جلوگیری می کند :در یک کاربرد که پیچ های ضد زنگ به یک عضو آلومینیومی بسته می شوند استفاده از ابکاری داکرومات در روی پیچ به طور بسیار موثری ازخوردگی گالوانیک جلوگیری می کند.
  • خطر تردی هیدروژنی ندارد :چون در فرآیند ابکاری داکرومات از اسید برای آماده سازی ، پوششکاری استفادهنمی شود ، بنابراین این مشکل بطور ریشه ای حل شده است.ابکاری داکرومات حتی از سطح داخلی لوله ها و سایر اجزاء محافظت می کند و به صورت پایدار بالاترینمقاومت در برابر خوردگی را ارائه می دهد.ابکاری داکرومات به طور وسیعی در لوله های اتومبیل شامل لوله های سوخت، لوله های آب و لوله های سطحروغن و لوله های جذب چند شاخه ای کاربرد دارد.

 

  • سایر پوشش ها به طور مستقیم قابل انجام بر روی پوشش ابکاری داکرومات است.ابکاری داکرومات و پوشش الکتریکیگالوانیزه از لحاظ مقاومت و چسبندگی مورد تست مقایسه ای قرار گرفتند نتیجه نشان داد که ابکاری داکرومات بیشترین چسبندگی را دارا است.موادی که می توانند با مواد ابکاری داکرومات پوششکاری شوند شامل ، طیف وسیعی از فلزات از قبیل آهن،آلیاژهای آهن فلزات سبک مثل آلومینیم، آلیاژفلزات سبک و سایر قطعات ریخته گری شده می باشد.
  • مشکل آلودگی محیط زیست ندارد :۱- فاضلاب تولید نمی کند۲- مواد سمی و آلوده کننده هوا تولید نمی کند.۳- از cr سه ظرفیتی استفاده شده است.۴- در مواد جدید عنصرکروم حذف گردیده و سختگیرانه ترین ااستانداردهای زیست محیطی راپاسمیکند و مناسب برای صنایع غذایی، بهداشتی و… می باشد.
  • ضخامت پایین :پوشش ابکاری داکرومات با ضخامت حدود ۱۰µm میتواند بیش از ۱۰۰۰ ساعت مقاومت به خوردگی تست سالت اسپری را پاس کند. لذا این پوشش بدون تغییر تلرانس های ابعادی قطعه بالاترین مقاومت به خوردگیرا دارا می باشد.
  • عدم پرشدن سوراخ ها وخلل و فرج قطعه :به دلیل فرآیند سانتریفیوژ بعد از مرحله غوطه وری تمام مواد اضافی از داخل سوراخ ها و پستیو بلندی های قطعه جدا می شود و ضخامت پوشش در تمامی نقاط قطعه یکنواخت می باشد.